Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/blog.reklamnidary.cz/www/wp-content/themes/mts_schema/header.php on line 16

Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /www/doc/blog.reklamnidary.cz/www/wp-content/themes/mts_schema/header.php on line 16
Účtování reklamních předmětů

Účtování reklamních předmětů

Účtování reklamních předmětů

Účtování reklamních předmětů – Rádi byste obdarovali své zákazníky, obchodní partnery nebo zaměstnance dárkovými předměty? Přemýšlíte nad zakoupením reklamních předmětů, ale nevíte jak je to s jejich účtováním a zda jsou daňově uznatelné?  

Reklamní předměty daňově uznatelné    

Aby výdaje za reklamní předměty mohly být uplatněny do daňových výdajů, tak musí být podle zákona o daních, Zákon č. 586/1992 Sb., z příjmů (§ 25 odst.1 písm. t)) splněno následující:  

  • Cena do 500 Kč bez DPH (je-li firma plátce DPH, bere se cena bez DPH). Do této limitní částky se však zahrnují i náklady na potisk, obal do kterého je reklamní předmět vložen či případná přeprava.  
  • Předmět musí být opatřen brandem, názvem služby nebo zboží, obchodní firmou atd.  
  • Není předmětem spotřební daně (s výjimkou tichého vína, což je víno jiné než šumivé)  

Toto jsou základní pravidla, podle kterých jsou reklamní předměty účtované jako daňově uznatelný náklad.   

Podle zákona o DPH nemusíte odvádět DPH, pokud poskytnete dárek v hodnotě do 500 Kč bez DPH.  
U těchto reklamních předmětů si můžete při jejich pořízení uplatnit nárok na odpočet DPH.  
Příjemce reklamního nebo propagačního předmětu (fyzická osoba) neplatí daň z příjmu z takového přijatého daru.  

Podoba reklamních a dárkových předmětů není nijak speciálně stanovena, společnost může darovat vše co považuje za vhodné. To platí za předpokladu, že společnost prokáže uskutečnění, účel a způsob poskytnutí dárkových a reklamních předmětů.  
 

Reklamní  předměty účtování    

Reklamní předměty se evidují na účtech zásob. Na konci účetního období však musí dojít k zúčtování zbylých předmětů. Nákladem jsou v okamžiku darování a účtují se na účet 501 – Spotřeba materiálu.  

Pokud by náklady spojené s nákupem reklamních předmětů nebylo možné uznat jako daňově účinné, jednalo by se o náklady na reprezentaci účtované na účtu 513 – Náklady na reprezentaci nebo jako dar na účtu 543 – Dary. DPH nárokovat nelze.  

účtování reklamních předmětů
Účtování reklamních předmětů

Nyní již stačí vybrat si ten nejvhodnější reklamní předmět v našem eshopu firemní reklama. Další reklamní a dárkové předměty je možné najít přes naše specializované weby:  

www.reklamni-cukrovinky.cz , je specializovaná stránka na reklamní cukrovinky, kde jsou všemožné druhy cukrovinek pro firmy, kde si jistě vybere každý. V sortimentu jsou i nejrůznějších druhy bonboniér, reklamních lízátek a bonbónků, reklamních nápojů, dárkových balíčků, ale také různé svatební cukrovinky nebo ,,fit mlsání´´.